Zateplení fasády vám ušetří statisíce
03.10.2006
Ceny zemního plynu i ostatních energií neustále rostou. Málokdo ze stavebníků a majitelů domu si však uvědomí, že za peníze ušetřené při vytápění by si za deset patnáct let mohl pořídit nové auto nebo doplatit hypotéku. Jedním z možných řešení úspory nákladů za vytápění je fasádní zateplovací systém.
Standardní rodinný dům spolyká v průběhu deseti let 500 až 800 tisíc korun na provozních nákladech, do kterých nepočítáme opravu střechy a podobně. Pokud vám tyto částky přijdou přehnané a nereálné, tak počítejte s námi:
Vytápění a ohřev teplé vody - zhruba 32 tisíc korun.
Elektřina na svícení, vaření atd. - dalších zhruba 15 tisíc korun.
To je dohromady 47 tisíc korun ročně. Pokud budeme uvažovat každoroční velmi mírný 5 % nárůst ceny zemního plynu a elektřiny, tak po deseti letech utratíme za provoz takového domu více než 600 tisíc korun.
Fasádní zateplovací systém posune bod mrazu ze zdiva do izolační vrstvy, a zamezí tak poruchám zdiva mrazem. Podstatně se tak zlepší stavebně fyzikální vlastnosti obvodového zdiva.
Zateplení fasády přinese také další výhody:
- výrazné úspory nákladů na vytápění,
- nižší nároky na kapacitu vytápěcího zařízení,
- nový a efektní vzhled (součástí fasádního zateplovacího systému je samozřejmě i konečná povrchová úprava - je možno volit různé struktury a odstíny omítky),
- výrazné zlepšení tepelné pohody při vysokých teplotách v létě,
- omezení výskytu plísní,
- výrazně lepší akumulace zdiva,
- a prodloužení životnosti konstrukcí snížením namáhání teplotními rázy.
Zateplení fasády bychom rozhodně neměli oddalovat také proto, že od roku 2010 přestane platit výjimka EU o nižší sazbě DPH (5%) a rekonstrukční práce se přesunou do sazby DPH 19%. Odkládáním rekonstrukce se zvyšují samozřejmě také investiční a provozní náklady na vytápění domu. Při komplexní rekonstrukci a zateplení fasády můžeme dosáhnout až 50 % úspor nákladů na vytápění, nemluvě o tom, že rekonstrukcí domu se také zvýší jeho tržní cena.
Rekonstrukce fasády má také estetický přínos. Každá budova s oprýskanou fasádou působí nevábně a všedně, někdy přímo odpudivě. Navíc, pokud je omítka na fasádě popraskaná, opadaná, ztrácí svoji ochrannou funkci a může dojít až k narušení samotného zdiva. Abychom předešli vzniku větších škod, je nutná občasná kontrola a údržba venkovní fasády.
Omítkové systémy
Dnes jsou k dispozici pro různé povrchy různé materiály. Kromě dřeva a betonu je nejčastějším povrchem omítka na cihlové nebo pórobetonové zdi. Ucelené omítkové systémy zahrnují nejen povrchovou úpravu fasád, ale i návrh na vzájemné sladění s podkladem, zateplení domu i sanaci mírně vlhkých zdí. Dodávají se již jako polotovary a ředí se vodou.
Firma EPS trade, která se specializuje na fasádní zateplovací systémy, používá materiály renomované kanadské firmy FAST. Tyto materiály splňují všechny technické normy EU pro zateplovací systémy.
Firma EPS trade nabízí vždy konkrétní řešení přizpůsobené individuálním potřebám daného objektu i zákazníka. Prioritou firmy je dlouhodobá spokojenost zákazníka, neustálé zdokonalování výrobků, rozšiřování sortimentu, ekologie.
Fotogalerii prací firmy EPS trade s.r.o. si můžete prohlédnout ZDE.
Kontakt:
EPS trade, s.r.o.
Posvícenská náves 15
(Hostouň u Prahy)
273 53 Hostouň
Telefon: +420 777 273 660
Fax: +420 312 665 111
E-mail: epstrade@atlas.cz
WWW: http://www.epstrade.cz
- PR článek -
Autor: firma EPS trade s.r.o.
Foto: autor
Článek byl zobrazen 16474 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.Dřevěné šperky a bytové dekorace
Výrobky ze dřeva - dřevěné šperky, módní a bytové doplňky, velikonoční a vánočná dekorace. Široká nabídka produktů přímo od českého výrobce.SYSTRA - žaluzie, rolety, markýzy
Český výrobce stínící techniky - dodáváme venkovní žaluzie, screenové rolety, venkovní rolety, interiérové stínění, markýzy a slunolamy. Atypy jsou naše specialita.
Další články na téma Zateplování a izolace
Energetická rezerva je vyčerpána. Rady, jak si můžeme pomoci!
S nesmírnou úlevou jsme všichni čekali na konec pandemie, viděli jsme světlo na konci tunelu, nechali jsme se očkovat, plánovali jsme rekonstrukce našich domů, bytů, zkrátka našeho bydlení. Na plánování bylo relativně času až až, ale čas realizace se dostal do doby, která nám přinesla těžké časy energetické.
Tepelné mosty vedou k výraznému plýtvání energiemi: Lze si s nimi provizorně poradit?
Tepelná izolace a úniky tepla z domácnosti jsou častým tématem moderních staveb a rekonstrukcí. Ty podléhají normám, které určují maximální povolené množství uniklého tepla. Takzvané tepelné mosty přitom najdeme na každé stavební konstrukci – jak je najdeme a co si s nimi počít? To se dozvíte v dnešním článku.
Kamenná vlna: izolace z přírodních zdrojů pro udržitelné stavitelství
Kamenná vlna se vyrábí z přírodních materiálů a má skvělé tepelněizolační a akustické vlastnosti. Není tak divu, že se zateplení kamennou vlnou stalo součástí moderního udržitelného stavitelství. Výroba a používání kamenné vlny, někdy nazývané i jako minerální vata, přináší řadu ekologických výhod, které přispívají k ochraně životního prostředí a snižování uhlíkové stopy budov.
Ekologické zateplování nejen historických budov
Zateplovat historicky cenné budovy, památky, chalupy, stavení, městské domy i panská a šlechtická sídla lze i ekologicky s využitím přírodních recyklovaných materiálů, např. z recyklovaného papíru. Recyklací 1 kg papíru ušetříte téměř 1 kg emisí CO2 a emisí metanu, které by vznikly jeho skládkováním.
Zateplení fasády ušetří každou zimu tisíce
Pomalu se blíží podzim a tak je ideální doba pro to, aby kutilové ještě předvedli svou zručnost. Krásné počasí bez velkých veder se skvěle hodí pro dokončení nejrůznějších venkovních prací a oprav. Chtěli jste ještě zateplit fasádu? Tak honem do toho, než přijdou první sychravé dny a podzimní mrazíky.
PUR IZOLACE – tepelné izolace v létě?
Rozhodně to zní paradoxně – tepelné izolace v létě, ale opak je pravdou. Z hlediska tepelných izolací střech je opomíjen efekt funkce izolace střechy proti teplu, respektive prohřívání objektu vlivem intenzivního slunečního svitu a vysokých teplot v letních měsících, v tzv. tropických dnech.
Zateplování budov a jeho vliv na lidské zdraví
O tom, že kvalitně provedené zateplení domu má značně příznivý vliv na naše peněženky už všichni víme, ale věděli jste, že zateplením můžete předcházet respiračním onemocněním? Je třeba si uvědomit, že až 90% našeho života trávíme v místnostech, jejichž kvalita výrazně ovlivňuje naše zdraví. A právě tepelné izolace mají pozitivní dopad na lidský organismus.
Minerální vata a izolace z vláknitých materiálů
Jednou z možností, jak dobře zaizolovat dům, je použití některého z vláknitých materiálů, jako je sklená vata, kamenná neboli čedičová vlna a také celulózových vláken. Mezi vlákny se uzavírá vzduch, který izoluje stejně dobře, jako vzduch uzavřený v bublinkách pěnových izolačních materiálů. Přesto mezi těmito typy izolací existují jisté rozdíly.