Vybíráte izolaci podle pořizovací ceny? Děláte chybu
29.06.2014
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci. Ohrané klišé? Možná. Platí? Stoprocentně. Minimálně v případě tepelných a zvukových izolací. Pokud izolaci vybíráte tak, že se podíváte na nabídku materiálů a sáhnete po tom s nejnižší cenou, pak je vaše úspora jen zdánlivá. A po nějakém čase nejspíš zjistíte, že jste vlastně neušetřili vůbec nic. Spíš naopak.
Izolace není spotřební zboží
Možná jste už slyšeli o tom, že dnešní ledničky se vyrábí tak, aby cca po 5 letech používání odešly a vy si tak museli koupit novou. To stejné platí o pračkách. Nebo televizích. Ale určitě by to nemělo platit o izolačních materiálech. Ty nelze jednoduše „vzít, vyhodit a pořídit nové“. A přesto se některé tepelné a zvukové izolace chovají, jako by to šlo.
Opravdu jste ušetřili?
Tak třeba minerální vata. Jeden z nejoblíbenějších izolačních materiálů na našem trhu. Už po deseti letech od aplikace ztratí cca dvě třetiny svého původního objemu. V domě vám zanechá chladná místa, sníží účinnost a zvýší pouze jedno jediné - vaše náklady na vytápění. A co třeba foukaná celulóza? Ta je taky oblíbená. Ještě aby ne, vždyť ta svůj objem začíná ztrácet „až“ po dvou letech od aplikace. Jak vypadá po deseti letech? To byste asi vidět nechtěli. V každém případě vás izolace, na které jste před pár lety tak výhodně „ušetřili“, začne ždímat až do morku kostí. Den za dnem, rok za rokem. Tak dlouho, dokud si nepořídíte jinou.
Myslete ekonomicky
Při výběru izolačního materiálu se raději dívejte do budoucna. Přemýšlejte v horizontu nejméně několika let, ideálně desetiletí. Nechte si předem vypočítat roční úsporu na nákladech za vytápění a dobu návratnosti investice. Rychle zjistíte, že některé na první pohled dražší izolační materiály jsou v této optice mnohem levnější a výhodnější. Že vám skutečně pomohou ušetřit. A že vám hlavně vydrží na celý život.
Foto: polovina domu s izolací Chytrou pěnou a polovina domu s izolací minerální vatou
Šťastnou ruku při výběru izolace přeje Chytrá pěna, nejpokrokovější izolační materiál na trhu.
- PR článek -
Článek byl zobrazen 12363 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Dřevěné šperky a bytové dekorace
Výrobky ze dřeva - dřevěné šperky, módní a bytové doplňky, velikonoční a vánočná dekorace. Široká nabídka produktů přímo od českého výrobce.SYSTRA - žaluzie, rolety, markýzy
Český výrobce stínící techniky - dodáváme venkovní žaluzie, screenové rolety, venkovní rolety, interiérové stínění, markýzy a slunolamy. Atypy jsou naše specialita.Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.
Další články na téma Zateplování a izolace
Projekt Nová zelená úsporám – na co a jak čerpat dotace?
Dotační titul Nová zelená úsporám navazuje na velmi úspěšný projekt Zelená úsporám z let 2009 – 2012. V současné době je aktivní Nová zelená úsporám 2014 – 2021, do níž je stále možné zasílat žádosti. Aktuálně jsou vyhlášeny výzvy pro rodinné a bytové domy. Jak postupovat v případě žádosti a na jaké projekty je možné dotace čerpat?
Jak zmírnit výkyvy teplot v podkroví?
O bydlení v podkroví sní mnoho lidí. Není divu, je to nevšední prostor, ze kterého může být mimořádně příjemné místo pro život. Ale mnozí z těch, kteří ho již ochutnali, tak nadšeni nejsou. Může za to teplo.
Nová zelená úsporám – čerpejte dotace třeba na zateplení domu nebo výměnu oken
Projekty Zelená úsporám a Nová zelená úsporám nejsou mezi majiteli rodinných a bytových domů novými pojmy. Mnozí již díky dotačním titulům zateplili fasády, vyměnili okna a dveře nebo zateplili střechu. Aktuálně je aktivní Nová zelená úsporám 2014 – 2021, do níž je stále možné zasílat žádosti. Na co lze tedy čerpat dotace a jak postupovat?
PUR IZOLACE – tepelné izolace v létě?
Rozhodně to zní paradoxně – tepelné izolace v létě, ale opak je pravdou. Z hlediska tepelných izolací střech je opomíjen efekt funkce izolace střechy proti teplu, respektive prohřívání objektu vlivem intenzivního slunečního svitu a vysokých teplot v letních měsících, v tzv. tropických dnech.
Krok za krokem jak rychle, levně a bez námahy zrekonstruovat podlahu
Znáte to. Ceny nových nemovitostí rostou do astronomických výšek a když už si nějaký nový domek postavíte, často vám v něm chybí tzv. genius loci. Prostě něco tomu chybí a vy nevíte proč. Starý dům, který má sice své kouzlo, zase může přinést spoustu nečekaných nástrah, které se objeví až užíváním a přinesou nemalé náklady.
Rekonstruovatelná neboli odvětrávaná fasáda do záplavových oblastí
Novým typem fasád pro rodinné domy jsou odvětrané fasády. Zkušenosti z loňských i letošních záplav potvrdily, že tento typ fasád je ideálním stavebním řešením pro domy v záplavových územích. Pokud byl dům zasažen povodní, jeho fasáda se jednoduše odmontuje, izolace se vysuší a poté se zdivo vrátí zpátky.
Jak co nejlépe zateplit dům?
Zateplování je trendem poslední doby, který však má své opodstatnění. Pokud se ve svém domě či bytě nechcete pohybovat navlečení v několika svetrech, jen abyste ušetřili na vytápění, měli byste raději dům zabezpečit proti tepelným ztrátám. Díky této investici v zimě výrazně ušetříte za energie vynaložené na vytápění a zajistíte si teplejší budoucnost.
Chytří stavebníci používají Chytrou izolaci®
Pouštíte se do rekonstrukce svého bydlení, anebo stavíte na zelené louce? Seznamte se s nejnovějšími trendy v oblasti izolačních materiálů a nechte se inspirovat chytrými stavebníky. Chytří stavebníci totiž používají Chytrou izolaci®. Prozradíme Vám proč.