Nevyhazujte peníze oknem. Pěnová izolace vám ušetří až 70 % nákladů na vytápění!
20.06.2014
Kdyby vám někdo na ulici řekl, že postříká váš dům izolačním sprejem a vy díky tomu ušetříte až 70 % nákladů na vytápění, odmítli byste ho? Nejspíš ne. A přitom právě takové úspory můžete dosáhnout v případě, že svůj dům zateplíte Chytrou pěnou. Stříkanou izolací, která se skutečně nanáší podobně jako sprej. Na rozdíl od něj ale po dopadu na povrch mnohonásobně nabývá a získává vlastnosti, které ji staví do pozice jednoho z nejlepšího izolantu na trhu.
Dokonalé zatěsnění
Pěna se aplikuje pomocí nástřikové pistole, po dopadu na povrch až 120x zvyšuje svůj objem a precizně tak vyplňuje všechny dutiny, mezery a spáry. Naprosto odpadá nutnost měření, řezání a vyplňování drobných děr okolo nerovností nebo hřebíků, které třeba s minerální vlnou stejně nikdy nezatěsníte (vždy nějaké mezery zůstanou, byť zcela minimální). S Chytrou pěnou nic podobného nehrozí, nevznikají tepelné mosty a izolace je tak nesmírně účinná. Zkušenosti dokazují, že úspora na nákladech za topení se po instalaci Chytré pěny pohybuje v desítkách procent. Některé domácnosti ušetří ročně až 70 %.
Izolace za jediný den
Aplikace izolační pěny je navíc nesmírně rychlá, za jeden den lze zateplit i 200 m2 plochy včetně úklidu. S jinými materiály by zateplení stejně velké plochy zabralo několik dní (a mnohdy i týdnů), navíc v kombinaci s velkým hlukem, prachem a nepořádkem v celém domě. Nikomu není příjemné, když mu několik dní po sobě v domě běhají cizí chlapi ve špinavých botách a roznáší nepořádek. S Chytrou pěnou se vám toto nestane, za den (maximálně dva) je hotovo a vy můžete spokojeně bydlet.
Úplně navždycky...
Dalším problémem tradičních izolačních materiálů je jejich životnost. Viděli jste někdy minerální vatu po 10 letech? Ztratí asi 2/3 svého objemu. A foukaná celulóza? Ta o tom není o moc lépe, první úbytky hlásí už po 2 letech od aplikace. Oproti tomu Chytrá pěna vydrží desítky let. V čase nesedá, neřídne a nemění své vlastnosti. Její životnost se rovná životnosti stavby. Dodavatel na ni dokonce nabízí 30letou záruku. To svědčí o mnohém. Zatímco u většiny izolačních materiálů musíte už po pár letech vrážet peníze do výměny, s Chytrou pěnou budete spokojení navždycky. Bez nutnosti investovat jedinou korunu.
...a naprosto kamkoliv
Chytrá pěna se dělí na dva základní typy – tvrdou a měkkou. Ta tvrdá se používá pro venkovní aplikace, tedy k izolaci střech, fasád nebo základů. Je lehká, nenasákavá a slouží jako hydroizolace, tepelná izolace i parozábrana. Měkké pěny jsou pak vhodné pro vnitřní aplikace. K zateplení podkroví, stěn, stropů nebo podlah. Slouží jako perfektní tepelný i zvukový izolant. Platí tedy, že kombinací obou pěn si můžete svůj dům zateplit od základů až po vrchol komína.
Nechce se vám číst celý článek? Tak si to pojďme shrnout:
Chytrá pěna dokonale utěsňuje všechny dutiny, mezery a spáry. V kombinaci se skvělými izolačními vlastnostmi vám na nákladech za topení ušetří až 70 %.
Pěna se aplikuje pomocí nástřikové pistole, lze s ní zateplit až 200 m2 denně včetně úklidu.
Životnost pěny = životnost stavby. Pěna v čase nesedá ani neřídne. Dodavatel nabízí 30letou záruku.
Na trhu najdete dva druhy pěny. Tvrdou pro venkovní aplikace (střechy, fasády základy) a měkkou pro vnitřní aplikace (podkroví, stropy, stěny, podlahy).
Nechce se vám číst vůbec? Pak se podívejte na video.
Více informací o Chytré pěně najdete na www.chytrapena.cz.
- PR článek -
Článek byl zobrazen 11301 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Umělé zelené stěny do soukromých i komerčních interiérů
Umělé zelené stěny FLORUM jsou trvanlivé, nenáročné na údržbu a poskytují vysokou míru zakrytí. Nepotřebují závlahu a jsou vhodné i do tmavých místTepelná čerpadla Mach – Chameleon
Česká tepelná čerpadla Mach Chameleon s rozsáhlým řízením. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s tradicí 28 let. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.Domácí vodíková terapie ImunoH2!
Vodíkové terapie pomáhají při respiračních onemocněních, výrazně ulevují od postcovidových potíží, při chronické únavě a poruchách spánku. Vodíkové inhalace si můžete dopřát v klidu svého domova anebo při návštěvě našeho ImunoH2 centra, Praha 9Kvalitní nábytek české výroby
Moderní český nábytek za rozumnou cenu - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, předsíně, kanceláře. Vybavte si celý dům v jednom stylu. Nábytek MONARC - nábytek s tradicí od roku 1991.Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.
Další články na téma Zateplování a izolace

Tepelné izolace z přírodních materiálů
V současnosti již téměř nikdo nestaví bez tepelné izolace a hromadně se zateplují i starší objekty. Nejčastěji používanými izolačními materiály jsou u nás zřejmě minerální vata a zejména polystyren, případně polyuretan. Ale zkušenosti ze světa ukazují, že jako v mnoha jiných případech, i u tepelné izolace se lidé začínají vracet k přírodním materiálům.

Stavební izolace
Energetická úspornost domů se dostává stále více do popředí, a to nejen u novostaveb, ale i u domů starších. Když už se budova opravuje, s novou fasádou se často „sveze“ zároveň i zateplení. Není se co divit, náklady na energie stále stoupají, a tak návratnost investice do zateplení je zřejmá.

Kamenná vlna: izolace z přírodních zdrojů pro udržitelné stavitelství
Kamenná vlna se vyrábí z přírodních materiálů a má skvělé tepelněizolační a akustické vlastnosti. Není tak divu, že se zateplení kamennou vlnou stalo součástí moderního udržitelného stavitelství. Výroba a používání kamenné vlny, někdy nazývané i jako minerální vata, přináší řadu ekologických výhod, které přispívají k ochraně životního prostředí a snižování uhlíkové stopy budov.

Tepelné mosty vedou k výraznému plýtvání energiemi: Lze si s nimi provizorně poradit?
Tepelná izolace a úniky tepla z domácnosti jsou častým tématem moderních staveb a rekonstrukcí. Ty podléhají normám, které určují maximální povolené množství uniklého tepla. Takzvané tepelné mosty přitom najdeme na každé stavební konstrukci – jak je najdeme a co si s nimi počít? To se dozvíte v dnešním článku.

Rekonstruovatelná neboli odvětrávaná fasáda do záplavových oblastí
Novým typem fasád pro rodinné domy jsou odvětrané fasády. Zkušenosti z loňských i letošních záplav potvrdily, že tento typ fasád je ideálním stavebním řešením pro domy v záplavových územích. Pokud byl dům zasažen povodní, jeho fasáda se jednoduše odmontuje, izolace se vysuší a poté se zdivo vrátí zpátky.

Zelená úsporám a dotace na zateplení svépomoci
V roce 2018 došlo k úpravě podmínek dotačního titulu Nová zelená úsporám a nyní lze žádat dotace i na zateplení, výměnu oken a další práce svépomoci. Jak konkrétně tyto dotace fungují a jak jsou pro stavebníky výhodné, jsme se zeptali majitele stavební firmy, která se zateplováním dlouhodobě zabývá.

Jak na rekonstrukci staré podlahy
V poslední době dostáváme spoustu dotazů ohledně rekonstrukce starých podlah svépomocí. Zateplení domu nebylo v minulosti vždy samozřejmou součástí projektů, a tudíž se do izolace domu v dnešní době pouští čím dál více majitelů objektů. Proč je zateplení podlah tak důležité a jakých chyb se často soukromníci dopouštějí, na to jsme se ptali odborníka Jana Cimburka ze společnosti REFAGLASS.

Zateplování staršího rodinného domu
V souvislosti s dotačním programem „Zelená úsporám“ se v posledních měsících mluví o zateplování častěji, než kdy jindy. Mnoho majitelů starších rodinných domů se rozhoduje, jestli „do toho jít“. Má to vůbec smysl?