Energetická rezerva je vyčerpána. Rady, jak si můžeme pomoci!
27.09.2022
S nesmírnou úlevou jsme všichni čekali na konec pandemie, viděli jsme světlo na konci tunelu, nechali jsme se očkovat, plánovali jsme rekonstrukce našich domů, bytů, zkrátka našeho bydlení. Na plánování bylo relativně času až až, ale čas realizace se dostal do doby, která nám přinesla těžké časy energetické.
Naučili jsme se zase nové termíny, jako je energetická chudoba, vyčerpané energetické zdroje, hledání energetických rezerv, energetická nouze a jiné jim podobné. Damoklův meč v podobě krachů distributorů energií rozplynul naši vizi a jen umocnil touhu být na těchto společnostech závislý co nejméně. Jak toho ale docílit. První věc je nebát se investovat do takového způsobu nezávislosti. V bance uložené peníze jsou totiž relativní, nejsou skutečné, jsou sice naše, ale jakákoliv krize, změna ve světě nebo stačí na evropské úrovni je degraduje a znehodnocuje.
Zateplení 3 v 1
Způsob, jak se stát méně závislým na dodavateli energie, tedy snížit odběr energií na minimum a zároveň investovat, a dále zhodnotit našetřené peníze je provést zateplení Vašeho bydlení. Zateplení je zároveň způsob zhodnocení vlastní nemovitosti. Čili jde o balíček výhod 3 v 1. Rekapitulace šetřícího balíčku s obsahem nižšího odběru energií, rozumně investovaných peněz a zhodnocení vlastní nemovitosti nám ukazuje racionálně přijatelnou cestu v případě zlepšení rodinného rozpočtu v budoucích letech.
Průzkum prozradil nečekané
Proč je investice do zateplení střechy tak výhodná? Po provedení určitého průzkumu trhu jsme se dopídili informací, kterým by mnoho z Vás před rokem ani neuvěřilo. Jedna z otázek byla na množství protopené energie před zateplením a po zateplení. Tady panovala jasná shoda. Všechny domácnosti pocítili stav po zateplení hned v následujících dnech. Jedna klientka popsala situaci následovně: „Hned druhý den jsem chodila jen v lehkém svetru, do týdne jsem odložila i ten a k radosti mého manžela už běhám v podkroví jen v tričku.“ Také ostatní klienti se k tomuto emočnímu pocitu přidávali. Zateplení mělo i jiné následky, po ročním vyúčtování se snížili u některých domácností odběry za vytápění až o 35 %.
Přečtěte si také článek o zateplení, díky kterému majitelé ušetřili za energie 25% Zateplení půdy se vyplatilo. Teplo se drží doma.
Proč začít střechou
Střešní konstrukce tvoří podstatnou část našich nemovitostí. Zájem o zateplení střechy je po zateplení fasád u bytových domů (což vyplývá z logiky tvaru a typu objektu) jedním z nejrozšířenějších variant zateplení. Proč je střecha úplně tou nejdůležitější konstrukcí pro zateplení je fakt podpořený přírodními fyzikálními zákony. Teplo stoupá vzhůru. Ano, tento fakt nás dnes a denně utvrzuje, že zateplení střechy je naprostou nutností. Důležité se zateplení stává nejen v zimě, kdy naše draze vyrobené teplo stoupá vzhůru a chce se střechou prodrat ven, ale i v létě, kdy se jakékoliv teplo, která nás přehřívá drží právě pod střechou. Přehřátá hlava není dobrá v jakémkoliv případě, zvláště je-li někdo povahově horká hlava již od přírody. Rovnoměrně naakumulované teplo se stává velkou výhodou.
Climatizer Plus jako druhá akumulační kamna
Co je tak unikátního na té celulóze? Zdravá foukaná izolace Climatizer Plus na bázi celulózy má naprosto běžný součinitel tepelné izolace, v tom se od ostatních izolantů neliší. Její unikátnost spočívá v měrné tepelné kapacitě neboli laicky řečeno v případné akumulaci tepla. Čím je hodnota akumulace vyšší tím se materiál pomaleji prohřívá, za to lépe akumuluje. Také se Vám stalo, že jste se ráno na chatě probudili a byla Vám zima, ačkoliv jste večer předtím měli rozpálená kamna? Nebo že jste v létě v podkroví měli takové vedro, že tam nešlo spát? Vše je způsobeno právě absencí materiálu s vysokou akumulační schopností. Panečku, snít jen o takovém komfortu nelze a je nutné pro to něco udělat.
Ušetříme výrazně
Nejlevnější teplo je samozřejmě to, které nemusíme zaplatit. Levněji už nebude, a tak je otázkou, co budeme dělat, když si v budoucnu nebudeme moci energie dovolit. Pokud si nebudeme moci dovolit energie, nezbydou nám úspory ani na zateplení. Zateplení střechy je stále finančně dostupnou investicí, která má svůj smysl. Co je velkým problémem současného trhu? Dostupnost jakéhokoliv zateplovacího materiálu a také nedostatek pracovních sil, a to pracovních sil velmi finančně náročných. Climatizer Plus je foukaná izolace tak zvaně na klíč, tedy v ceně materiálu je i lidská práce. Punc kvality dodává materiálu samotný výrobce, česká firma CIUR, která je na českém trhu více jak 30 let.
Další články o zateplování foukanou izolací
Zastavíme růst cen energií? Ano. Zateplením.
Jak jsme pro dům vybrali Climatizer Plus, foukanou a ekologicky šetrnou izolaci
Bydlení pro vás nebo pro kunu – vyberte si!
- PR článek -
Článek byl zobrazen 2520 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Dřevěné šperky a bytové dekorace
Výrobky ze dřeva - dřevěné šperky, módní a bytové doplňky, velikonoční a vánočná dekorace. Široká nabídka produktů přímo od českého výrobce.SYSTRA - žaluzie, rolety, markýzy
Český výrobce stínící techniky - dodáváme venkovní žaluzie, screenové rolety, venkovní rolety, interiérové stínění, markýzy a slunolamy. Atypy jsou naše specialita.Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.
Další články na téma Zateplování a izolace
Zateplování ano… aneb nechte svůj dům dýchat!
Náš příspěvek představuje nové tepelně izolační hmoty s polyuretanovou výplní. Předností těchto hmot jsou vynikající tepelně izolační a akustické vlastnosti, které spolu s úsporou tepla řeší i tolik opomíjený problém odvodu vodní páry – vlhkosti - zateplených stěn staveb.
Tepelné mosty vedou k výraznému plýtvání energiemi: Lze si s nimi provizorně poradit?
Tepelná izolace a úniky tepla z domácnosti jsou častým tématem moderních staveb a rekonstrukcí. Ty podléhají normám, které určují maximální povolené množství uniklého tepla. Takzvané tepelné mosty přitom najdeme na každé stavební konstrukci – jak je najdeme a co si s nimi počít? To se dozvíte v dnešním článku.
Šikmá střecha u pasivního domu
Pasivní dům je stavba, která splňuje dobrovolná, ale přísná kritéria energetických úspor při provozu domu. Koncepce pasivního domu není architektonický styl nebo stavební systém, ale dílčí kapitola při navrhování a projektování novostaveb nebo rekonstrukcí. Jedná se o jednoznačný trend v navrhování novostaveb v posledních letech a důvodem je celosvětová snaha o maximální úsporu energií.
Beton, který hřeje… - jak vytvořit z betonu lehký tepelný izolant
Do skladby podlah a stropů v našem RD nám projektant zakomponoval materiál, který jsme dosud neznali. Byly to hnědočervené polystyrenové granule, které se přidaly do míchačky, a vznikl z toho úžasně lehký beton. Tento beton měl ještě několik zajímavých vlastností. Kromě toho, že byl lehký, měl dostatečnou pevnost, aby se po něm dalo chodit, byl také tepelně izolační.
Zateplovací systém Cemix získal další ocenění
Zateplovací systém Cemix THERM P SILVER získal další prestižní ocenění – Hlavní cenu v soutěži Výrobek roku 2012. Vyhlášení 6. ročníku soutěže Výrobek roku proběhlo dne 27. dubna 2012 v Národním stavebním centru v Brně. Tuto soutěž pořádají vydavatelství Vega s.r.o. a NSC Brno. Hlavním partnerem soutěže byly Veletrhy Brno, odbornými partnery se stalo sedmnáct středních a vysokých škol stavebního zaměření.
Energetická náročnost staveb
V současnosti se v oblasti bydlení a staveb neustále setkáváme s takovými pojmy, jako je pasivní, nízkoenergetický či dokonce nulový dům. U všech je samozřejmě možné počítat s úsporami energií. Víte ale, o kolik budou nižší, než spotřeby energií u starších staveb nebo u novostaveb?
Zateplení rodinného domu: Kdy je správný čas jej provést?
Věděli jste, že kompletním zateplením domu, včetně výměny starých oken, můžete uspořit 50–70 % z celkových nákladů na vytápění? Otázka tedy nezní, zda nechat dům zateplit, ale kdy je na to vhodná doba. Nahození teplejšího kabátku totiž nepochybně prospěje nejen vaší domácnosti, ale i peněžence. Kdy se zateplením začít a jak byste měli postupovat?
Zateplování staršího rodinného domu
V souvislosti s dotačním programem „Zelená úsporám“ se v posledních měsících mluví o zateplování častěji, než kdy jindy. Mnoho majitelů starších rodinných domů se rozhoduje, jestli „do toho jít“. Má to vůbec smysl?