„Živý plot“ z umělých rostlin - soukromí na zahradě rychle a bez údržby

1.3.2022 / PR

Toužíte po soukromí na zahradě, balkóně nebo terase a nechcete čekat několik let, než vám vyroste nově zasazený živý plot? Rychlým, snadným a přitom estetickým řešením jsou živé ploty z umělých rostlin, které jsou velmi zdařilou imitací a jsou k nerozeznání od rostlin živých.

Označení „živý plot“ se vžilo pro ploty tvořené živými rostlinami – jehličnany nebo listnáči. Z jehličnanů jsou to nejčastěji thuje, cypřišky nebo tis, z listnatých stromů je pak oblíbený ptačí zob, habr, bobkovišeň nebo turkestánský brest. Pokud nechcete čekat několik let, než se plot zazelená a bude dostatečně vzrostlý, aby vytvořil optickou bariéru kolem domu, můžete zvolit alternativu ve formě umělých rostlin, které imitují živý plot. Kvalita i vzhled těchto imitací může být různá. Pokud chcete, aby plot vypadal co nejvěrněji a něco vydržel, vsaďte na kvalitní umělé rostliny Florum.

Kde všude se dá umělý „živý plot“ využít?

Umělé rostliny imitující živý plot lze využít na řadě míst a k různým účelům. Umělé rostliny, ze kterých lze vytvořit živý plot jsou nejčastěji dodávány v rolích nebo v panelech.

Umělé rostliny dodávány v rolích různých šířek a délek jsou nejčastěji instalovány na pletivový plot. Instalace je možná z jedné nebo obou stran, čímž vznikne souvislá zelená stěna. Na výběr máte různé druhy rostlin – imitace jehličnanů, břečťanu, břízy, růže a dalších rostlin nebo jejich mix.

Umělý živý plot se velmi často využívá také na balkónech nebo terasách, kde se instaluje na zábradlí. Díky umělým květinám tak vznikne prostor s dostatkem soukromí, který lahodí oku obyvatel domu i kolemjdoucích.

Živý plot z umělých rostlin lze instalovat i na další místa, která chceme oživit, zajistit dostatek soukromí, anebo třeba skrýt nevzhlednou zeď, prostor pod schody, pod pergolou apod.

Další možností tvorby živého plotu jsou panely. Nosnou kostrou tvoří zelené dílce z PE o velikosti 25x25cm. Jednotlivé dílce jsou na okrajích opatřeny spojovacími klipy pro snadné spojování do požadované velikosti. Tyto panely lze instalovat do interiéru i exteriéru a vytvořit tak velmi působivou zelenou stěnu. Vybrat si můžete z široké nabídky umělých rostlin od břečťanu, břízy, přes různé druhy buxusu, citrusy, bobkový list až po mechy a lišejníky.

Výhody umělých „živých plotů“

V prvé řadě je to jednoduchá a rychlá instalace. Během několika desítek minut můžete mít kolem domu krásný zelený plot a nebudete k tomu potřebovat žádné speciální nářadí ani odbornou pomoc.

Umělé rostliny jsou bezúdržbové – není nutné je zalévat, hnojit, stříhat. Vypadají stále zdravě a svěže, jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, UV záření, dešti, větru i mrazu.

Výběr rostlin je opravdu velký a nemusíte se ohlížet na nic jiného než je váš osobní vkus a preference. Nemusíte se obávat, že by se rostliny neujaly nebo je napadli škůdci či choroby.

Ploty z umělých rostlin vypadají velmi realisticky a v některých případech se dá říci, že vypadají lépe než živé rostliny. Právě proto, že na nich nenajdeme žádné nedostatky – suché listy nebo celé části rostlin, ulámané větvičky apod.

Umělý živý plot je vhodný do míst, kde žijí alergici, kteří zejména na jaře, kdy všechno kvete, doslova trpí. S umělými květinami se mohou v klidu posadit na zahradu nebo balkón.

Širokou nabídku umělých živých plotů, zelených stěn, umělých květin a stromků včetně tipů na nákup a péči najdete na https://www.florum.cz/.

Přečtěte si také
Zelené stěny z umělých rostlin jsou vhodné do interiéru i exteriéru
Když umělé květiny vypadají jako živé

Náš tip

Robotická bezdrátová sekačka Segway Navimow i108E s kamerou a umělou inteligencí jen za 32 599 Kč

Šikmé venkovní žaluzie Systra pro atypická okna - chrání interiér před přehříváním

Bezúdržbový vyvýšený záhon z Traplastu™ v několika provedeních

Umělé zelené stěny Florum jsou trvanlivé, nenáročné na údržbu a nepotřebují přirozené světlo

Mamut Glue Disper Fix - lepí většinu materiálů jako je dřevo, beton, kov a kámen

Multifunkční tyče jsou praktickým doplňkem - používají se jako stojan na krmítko nebo ptačí budku

Reklama

Top články o bydlení

Zelenina na zahradě - tipy pro pěstování

Rok na zahradě: Tipy na péči o zahradu od jara do zimy

Pěstujeme ovocné stromy a drobné ovoce

Vybíráme z Zahrada

Kopretiny - pěstujeme zahradní květiny

Trávníkový bedekr - přehledný průvodce péčí o trávník po celý rok

Přilákejte do zahrady motýly a založte si motýlí zahrádku

Pěstování million bells – milion zvonků pro vaši terasu a balkón

Zahradní domek pro děti - postavit nebo koupit? A jaký materiál je vhodný?

Jak vybrat zahradní houpačku pro celou rodinu?

Zařizujeme zimní zahradu – nábytek, květiny a doplňky

Jak co nejefektněji pěstovat sukulenty - v plechovkách, baňkách nebo na kameni

Drtiče versus štěpkovače větví - co vlastně umí a jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Jak pěstovat rajčata: Komplexní průvodce od výsevu po sklizeň