Chytře řešené úložné prostory v moderních bytech – šetří čas i peníze

17.7.2013

Každá věc v domácnosti by měla mít své přesně dané místo. K tomu je potřeba dostatek vhodně řešených úložných prostor. Ty šetří náš čas také při úklidu – máme-li všechny věci systematicky uskladněné, působí byt stále uklizeným dojmem a nemusíme stále utírat prach na jednotlivých volně stojících předmětech. Poradíme vám, jak udržet pořádek i v menších moderních bytech.

Vestavné skříně – moderní i praktické

V rodinných domech jsou dnes již standardem samostatné šatny, kam lze uložit vše od bot až po zimní bundy. V bytě mohou úložnou funkci převzít praktické vestavné skříně. Rozložení šuplíků a skříněk si většinou můžete navrhnout sami – určitě vám proto zbude prostor i na uložení nepotřebné elektroniky, krabic nebo časopisů a jiných drobností. 

Technická místnost – zázemí pro celou domácnost

Speciální místnost pro kotle nebo tepelná čerpadla již dávno není výsadou rodinných domů – naopak čím dál častěji se s nimi setkáme i u nových bytů. Například ve většině aktuálně dokončovaných developerských projektů v Praze tato místnost je. Zároveň v ní bývají připraveny vývody pro pračku a prostor pro umístění modemu pro internetové připojení. Ideální je přikoupit si dřevěné příčky a umístit je nad pračku – získáte tak další úložný prostor.

Komora – ideální (nejen) pro skladování potravin

V komorách přímo na patře bývá sucho a relativně chladno, tudíž jsou ideální pro skladování potravin, ale i kol nebo lyží. „Komorami byly vybaveny některé byty především ve starších panelových domech – například na sídlišti na pražském Proseku. Celé podzemní podlaží představuje technické zázemí domu, a komory slouží namísto sklepů. Podobný typ domů se již dnes nestaví, i přesto, že si komory jejich uživatelé velmi chválí,“ řekl nám oblastní zástupce realitní kanceláře RE/MAX. 

úložné prostory

Sklepní kóje versus garáž

K většině nových bytů si můžete přikoupit také sklep nebo garážové stání. Přikoupit sklepní kóji ale může vyjít až na 80 000,- Kč a velikost přitom nebývá závratná – kolem 3 m2. Pokud si koupíte garáž, můžete v ní uskladnit i nářadí nebo horské kolo. Dle informací realitních kanceláří v Praze stojí venkovní uzamykatelné garáže od 175 000,- Kč, vnitřní kolem 250 000,- Kč. Pronájem garáže potom stojí od 4 000,- Kč za měsíc.

Udržet pořádek v bytě 2+kk o rozloze 50 m2 může být náročnější, než se zprvu zdá. Základem je nehromadit věci a nastavit pevný řád – ideálně by měl mít každý předmět v bytě své místo. Pokud se vám zdá, že doma již nejde „volně dýchat“, zvažte koupi sklepní kóje nebo pronájem garáže.

- PR článek -

Náš tip

Vyvětvovací pila a plotostřih Husqvarna 120i s dosahem až 4 metry a výkonem benzinového stroje

Šikmé a obloukové sítě proti hmyzu Systra - ochrana do obloukových a šikmých oken

Bezúdržbový vyvýšený záhon z Traplastu™ v několika provedeních

Umělý živý plot a zástěny - rychlé a efektivní řešení pro každou zahradu nebo balkón

MAMUT GLUE Total - pružný spoj s maximální pevností 50 kg/cm2

Multifunkční tyče jsou praktickým doplňkem - používají se jako stojan na krmítko nebo ptačí budku

Ručně vyráběné šperky ze dřeva - každý kus je originál. Krása, která vás bude provázet každý den

Reklama

Vybíráme z Nábytek a dekorace

Jak a kam správně umístit akvárium: praktické tipy pro začátečníky

Jakou vybrat sedací soupravu aneb kůže versus umělá eko kůže

Správný výběr sedací soupravy – důležitá je kvalita a pohodlí

Jak vybrat kancelářskou židli do domácí pracovny? A vybrat židli nebo křeslo?

Výběr jídelního stolu podřiďte velikosti jídelny i počtu stolovníků

Jak rychle zrenovovat sedací soupravu? Zkuste napínací potahy

Jak zařídit garsonku – tipy na uspořádání a vybavení